Hem

Translate

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Ledamöter och ersättare i kommunfullmäktige mandatperioden 2018-2022

Presidium

Ordförande
Anders Andersson (C)
0140-402 54
070-374 58 46
anders.andersson@ydre.se

2:e vice ordförande
Simon Spaak (M)
072-728 08 40
simon.spaak@ydre.se


1:e vice ordförande
Jonas Fingalsson (S)
jonas.fingalsson@ydre.se


Sekreterare
Monica Kastensson
0381-66 12 24
070-302 07 50
monica.kastensson@ydre.se

Ledamöter

Henrik Isacsson (M)
070-646 63 69
henrik.isacsson@ydre.se

Simon Spaak (M)
072-728 08 40
simon.spaak@ydre.se

Peter Bergquist (M)
070-555 44 50
peter.bergquist@ydre.se

Camilla Kall Gunnarsson (M)
070-293 54 52
camilla.kall-gunnarsson@ydre.se

Elisabet Hagström (C)
0381-66 12 22
070-151 67 94
elisabet.hagstrom@ydre.se

Anders Andersson (C)
0140-402 54
070-374 58 46
anders.andersson@ydre.se

Nina Vissing (C)
070-376 31 65
nina.vissing@ydre.se

Wilhelm Ydrestål (C)
070-641 32 31
wilhelm.ydrestal@ydre.se

Lena Gunnarsson (C)
070-680 73 38
lena.gunnarsson@ydre.se

Gunnar Emanuelsson (C)
070-531 30 69
gunnar.emanuelsson@ydre.se

Åke Svahn (C)
070-204 04 04
ake.svahn@ydre.se

Linda Masman (KD)
070-735 59 43
linda.masman@ydre.se

Anna-Lena Svensson (S)
0381-66 12 35
073-712 54 66
anna-lena.svensson@ydre.se

Jonas Fingalsson (S)
jonas.fingalsson@ydre.se

Gunilla Armsköld (S)
gunilla.klinth-armskold@ydre.se

Willy Ahlberg (S)
willy.ahlberg@ydre.se

Lars-Göran Svensson (S)
lars-goran.svensson@ydre.se

Olle Forsell (V)
olov.forsell@ydre.se

René Mraule (MP)
070-240 24 72
rene.mraule@ydre.se

Claes Norrby  (SD)
070-052 11 95














Ersättare


Jakob Winblad (M)
jakob.winblad@ydre.se

Klas Pettersson (M)
klas.pettersson@ydre.se

Per Segersson (C)
per.segersson@ydre.se

Bengt Adelsköld (C)
070-324 78 32
bengt.adelskold@ydre.se

Anders Gunnar (C)
nils.gunnar@ydre.se

Vakant (C)


Peter Gustavsson (KD)
073-030 15 93
peter.gustafsson@ydre.se

Jenny-Sofia Gustafsson (KD)
jenny-sofia.gustafsson@ydre.se

Therése Forssmed Svanberg (S)
070-333 94 43
therese.forssmed-svanberg@ydre.se

Fredrik Asp (S)
070-535 34 31
fredrik.asp@ydre.se

Leif Johansson (S)
076-548 88 37
leif.johansson@ydre.se

Kalle Hildebrand (V)
076-189 68 66
karl.hildebrand@ydre.se

Gunilla Berg (V)
070-682 60 56
gunilla.berg@ydre.se

Åsa Scharff (MP)
070-292 26 29
asa.scharff@ydre.se

Martin Dreber (MP)
martin.dreber@ydre.se

Kunde inte utses (SD)


Senaste publiceringsdatum: 2021-04-29

Adress: Ydre kommun, Torget 4, 573 74 Ydre
Telefon: 0381-66 12 00
E-post: ydre.kommun@ydre.se

Organisationsnummer: 212000-0381
Faktureringsadress: Ydre kommun, Torget 4, 573 74 Ydre
Om webbplatsen