Hem

Translate

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Ledamöter och ersättare i kommunfullmäktige mandatperioden 2018-2022

Presidium

Ordförande
Anders Andersson (C)
Rödje Södergård
573 94  Ydre
0140-402 54
070-374 58 46
anders.andersson@ydre.se

2:e vice ordförande
Simon Spaak (M)
Kisavägen 5
570 60 Ydre
072-728 08 40
simon.spaak@ydre.se


1:e vice ordförande
Jonas Fingalsson (S)
Flodlycke, Svinhult
570 61 Ydre
070-589 21 36
jonas.fingalsson@ydre.se


Sekreterare
Monica Kastensson
0381-66 12 24
070-302 07 50
monica.kastensson@ydre.se

Ledamöter

Henrik Isacsson (M)
Asby Kyrkväg 11
570 63 Ydre
0140-802 54
070-547 78 04
henrik.isacsson@ydre.se

Simon Spaak (M)
Kisavägen 5
570 60  Ydre
072-728 08 40
simon.spaak@ydre.se

Peter Bergquist (M)
Forsnäs vik 1
570 61 Ydre
peter.bergqiuist@ydre.se

Camilla Kall Gunnarsson (M)
Råås Gård Ramfall
573 94 Ydre
0140-402 14
070-293 54 52
camilla.kall-gunnarsson@ydre.se

Sven-Inge Karlsson (C)
Slogebo Sörgård
573 94 Ydre
0381-66 12 22
070-441 34 12
0140-410 05
sven-inge.karlsson@ydre.se

Anders Andersson (C)
Rödje Södergård
573 94 Ydre
0140-402 54
070-374 58 46
anders.andersson@ydre.se

Nina Vissing (C)
Lingonstigen 1A
570 61  Ydre
0381-504 49
070-376 31 65
nina.vissing@ydre.se

Astrid Rydberg (C)
Linneberg 1
570 63 Ydre
072-578 30 55
0140-830 55
astrid.rydberg@ydre.se

Lena Gunnarsson (C)
Stebbarps gård
573 94  Ydre
0140-420 48
070-680 73 38
lena.gunnarsson@ydre.se

Gunnar Emanuelsson (C)
Nääs säteri
573 94 Ydre
070-531 30 69
gunnar.emanuelsson@ydre.se

Åke Svahn (C)
Skortebo Ramfall
573 94 Ydre
ake.svahn@ydre.se

Linda Masman (KD)
Bules väg 4
570 60 Ydre
linda.masman@ydre.se

Anna-Lena Svensson (S)
Asby Dalväg 5
570 63  Ydre
0140-802 19
0381-66 12 35
070-532 16 45
anna-lena.svensson@ydre.se

Jonas Fingalsson (S)
Flodlycke Svinhult
570 61 Ydre
070-589 21 36
jonas.fingalsson@ydre.se

Gunilla Armsköld (S)
Solsäter
570 60  Ydre
0381-606 36
gunilla.klinth-armskold@ydre.se

Willy Ahlberg (S)
Ukredavägen 19
570 60 Ydre

Lars-Göran Svensson (S)
Gärdesvägen 9
570 60 Ydre
lars-goran.svensson@ydre.se

Olle Forsell (V)
Kalvefall
570 62 Ydre

René Mraule (MP)
Malma Kvarnarp
570 61 Ydre
rene.mraule@ydre.se

Claes Norrby  (SD)
Ydregatan 6 A
570 60  Ydre














Ersättare

Christer Wiström (M)
Forsnäs gård
570 62 Ydre
christer.wistrom@ydre.se

Louise Bergquist (M)
Gladhem
570 62 Ydre
louise.bergquist@ydre.se

Wilhelm Ydrestål (C)
Ingelstorp1
570 61 Ydre

Elisabet Hagström (C)
Värnarp 1
570 61 Ydre
0381-531 77
elisabet.hagstrom@ydre.se

Anders Gunnar (C)
Ängsvägen 7
570 60 Ydre

Karolin Andersson (C)
Rödje Norrgård
573 94 Ydre

Peter Gustavsson (KD)
Asby Lidväg 10
570 63 Ydre

Jenny-Sofia Gustafsson (KD)
Kisavägen 13
570 60 Ydre

Ann-Charlotte Svennberg (S)
Ukredavägen 30
570 60 Ydre
070-574 51 26
anne-charlotte.svennberg@ydre.se

Fredrik Asp (S)
Ljungvägen 10
570 60 Ydre
fredrik.asp@ydre.se

Leif Johansson (S)
Ringvägen 4
570 60 Ydre
0381-608 65
leif.johansson@ydre.se

Kalle Hildebrand (V)
Lostigen 8
573 95 Ydre
076-189 68 66

Gunilla Berg (V)
Lägerns gamla skola 1
570 61 Ydre
070-682 60 56

Åsa Scharff (MP)
Basarps skola 1
573 94 Ydre

Martin Dreber (MP)
Österby Gård
570 60 Ydre

Kunde inte utses (SD)


Senaste publiceringsdatum: 2018-11-08

Adress: Ydre kommun, Torget 4, 570 60 Ydre
Telefon: 0381-66 12 00
E-post: ydre.kommun@ydre.se

Organisationsnummer: 212000-0381
Faktureringsadress: Ydre kommun, Torget 4, 570 60 Ydre
Om webbplatsen