Hem

Translate

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Företagarna Kinda-Ydre

Företagarna är en medlemsägd, medlemsstyrd och partipolitiskt obunden intresseorganisation som företräder 75 000 företagare i Sverige. Företagarna finns i hela landet och har 18 regionkontor och 260 lokalföreningar som utgör ett brett nätverk. 

Lokalföreningen Kinda-Ydre har måntaliga möten och planeringar för att få ut den bästa information, kunskap och nyheter till medlemmarna samt anordnar medlemsträffar för att uppnå ett bra nätverk mellan företagarna i Kinda och Ydre.

Kontaktuppgifter till lokalföreningen Företagarna Kinda-Ydre

Hemsida: www.foretagarna.se/kinda

E-post: kinda@foretagarna.se

Telefon: 0494-108 28

Besöksadress: Storgatan 10A, 590 38 KISA


Styrelse

Per Carlsson Rimaster AB per.carlsson@rimaster.com

Tomas Janzen Hyvelkompaniet i Kinda AB tomas@janzen.se

Marie Ragnar Ydrefors Byggnads marie.ragnar@telia.com

Katla Kindestam-Nilsson Vivax AB katla.kindestam-nilsson@vivax.se

Andreas Holm AH Bensin & Livs i Kisa AB andhol@telia.com

Anders Gustavsson Eltjänst i Kisa AB eltjänst.kisa@telia.se

Anders Gustafsson Kisa Grävservice KB fjutt1960@telia.com

Anette Andersson Condestra Företagsutveckling AB anette.andersson@condestra.se


Valberedning

Bruno Larsson Sammankallande bruno.larsson.kisa@gmail.com

Börje Pettersson Börjes Entreprenad & Förarservice appelkullen@telia.com

Niklas Nilsson AViTe AB nocko@avite.se


”Allt i allo” och husfogde mm.

Bruno Larsson bruno.larsson.kisa@gmail.com




Senaste publiceringsdatum: 2016-12-22

Adress: Ydre kommun, Torget 4, 570 60 Ydre
Telefon: 0381-66 12 00
E-post: ydre.kommun@ydre.se

Organisationsnummer: 212000-0381
Faktureringsadress: Ydre kommun, Torget 4, 570 60 Ydre
Om webbplatsen